Atminimo medalis yra dekoruotas tiek mūsų šalyje, tiek ir visame pasaulyje atpažįstamais sėkmės bei laimės simboliais – keturlapiais dobilėliais, pasagomis bei boružėlėmis. Tikėjimas magiškomis dobilėlių, pasagų bei boružėlių galiomis gana lengvai paaiškinamas. Antai keturlapiai dobilėliai gamtoje sutinkami retai – manoma, jog toks pasitaiko vienas tarp dešimties tūkstančių trilapių. Dėl to visai nenuostabu, jog įvairiuose pasaulio kraštuose paplitęs tikėjimas, jog keturlapiai dobilai neša laimę ir sėkmę. Pasagos simbolio kilmė siekia seniausius laikus, kai žirgai, arkliai buvo itin svarbūs kiekvieno žmogaus gyvenime – be jo ūkyje negalėjai nudirbti darbų, tai buvo pagrindinė keliavimo priemonė, taip pat – geriausias karžygio draugas. Kai žirgus pradėta kaustyti, daug kur imta tikėti, jog rasti pasagą reiškia ne tik sėkmę, bet ir pinigus. Juk viduramžiais radęs pasagą žmogus rankose laikė daiktą iš itin brangios medžiagos – geležies. Tuo tarpu boružių galios glaudžiai susijusios su žemės ūkiu, mat seniai pastebėta, jog amarus bei kitus smulkius vabzdžius naikinančios boružės gali išgelbėti derlių nuo kenkėjų. Todėl nuo seniausių laikų su šiuo raudonu taškuotu vabalėliu visame pasaulyje siejama daugybė prietarų, o ji pati virtusi sėkmės ženklu.
Medalio aversas dekoruotas universalių laimės bei sėkmės talismanų – keturlapių dobilėlių, pasagų bei boružių – kompozicija.
Medalio reverse vaizduojamas Lietuvos žemėlapis su užrašu „LIETUVA ŠIRDYJE“. Po žemėlapiu taip pat nurodyti medalio leidimo metai – 2019. Žemėlapį širdies formoje įrėmina stiprybę bei ištvermę simbolizuojančių ąžuolo lapų bei gilių kompozicija, mat kur bebūtume ar kur benukeliautume, gimtinė visuomet lieka kiekvieno iš mūsų širdyje.