Šis atminimo medalis yra dekoruotas tiek mūsų šalyje, tiek ir visame pasaulyje atpažįstamais sėkmės bei laimės simboliais – keturlapiu dobilėliu, boružėle, pasaga bei įvairiais laimingais skaitmenimis. Tikėjimas magiškomis dobilėlių, pasagų bei boružėlių galiomis gana lengvai paaiškinamas.
Antai keturlapiai dobilėliai gamtoje sutinkami retai – manoma, jog toks pasitaiko vienas tarp dešimties tūkstančių trilapių. Dėl to visai nenuostabu, jog įvairiuose pasaulio kraštuose paplitęs tikėjimas, jog keturlapiai dobilai neša laimę ir sėkmę. Pasagos simbolio kilmė siekia seniausius laikus, kai žirgai, arkliai buvo itin svarbūs kiekvieno žmogaus gyvenime – be jo ūkyje negalėjai nudirbti darbų, tai buvo pagrindinė keliavimo priemonė, taip pat – geriausias karžygio draugas. Kai žirgus pradėta kaustyti, daug kur imta tikėti, jog rasti pasagą reiškia ne tik sėkmę, bet ir pinigus. Juk viduramžiais radęs pasagą žmogus rankose laikė daiktą iš itin brangios medžiagos – geležies. Tuo tarpu boružių galios glaudžiai susijusios su žemės ūkiu, mat seniai pastebėta, jog amarus bei kitus smulkius vabzdžius naikinančios boružės gali išgelbėti derlių nuo kenkėjų. Todėl nuo seniausių laikų su šiuo raudonu taškuotu vabalėliu visame pasaulyje siejama daugybė prietarų, o ji pati virtusi sėkmės ženklu. Medalis taip pat puoštas skirtingose šalyse sėkmingais laikomais skaičiais.
Medalio aversas yra dekoruotas universaliais laimės bei sėkmės talismanais: keturlapiu dobilėliu, boružėle, pasaga bei sėkmingų skaičių rinkiniu.
Atminimo medalio reverse iškaldinta lietuvių liaudies šokį „Kepurinė“ šokanti mergina, pasipuošusi tautiniais rūbais. Palei briaunas iškaldinti ornamentai - tai raštai iš mūsų tautinių juostų, kurių audimo tradicijas esame išlaikę iki šių dienų. Tarp šių raštų įkomponuoti ir dešimties mūsų apskričių pavadinimai. Reverso apačioje iškaldintas užrašas - „LIETUVA 2024“.