Makedonijos karalius Aleksandras Didysis (356-323 pr. m. e) yra viena garsiausių ir žinomiausių visų laikų istorinių asmenybių. Per savo palyginti trumpą vadovavimo laikotarpį jis sukūrė didžiulę imperiją nuo Graikijos iki šiaurės vakarų Indijos bei stipriai išplėtė graikų įtakos zonas. Dvidešimtmetis paveldėjęs tėvo sostą bei stiprią armiją, jis beveik tuoj pat pradėjo lig tol analogų neturėjusią karinę kampaniją, užkariaudamas kone visas tuo metu graikams žinomas teritorijas. Iki šių laikų vertinamas ir jo karinis talentas bei pasiekimai, nes tai karvedys, kuris nėra pralaimėjęs nė vieno mūšio. Ilgainiui apie jį netgi ėmė sklisti legendos, esą Aleksandras Didysis esąs paties Dzeuso sūnus.
Apie jo ankstyvuosius metus tėvo rūmuose žinoma nedaug, visgi yra išlikę duomenų, jog jį paauglystėje mokė garsusis filosofas Aristotelis. Aleksandras Makedonietis mirė nesulaukęs nė 33-ejų, neatsigavęs nuo keletą ar kelioliką dienų trukusios karštinės Babilone. Būtent Babiloną karalius norėjo paversti imperijos sostine, ir iš čia planavo tolesnius užkariavimus, šįsyk – į Arabijos pusiasalį. Kadangi Aleksandras Didysis neįvardijo įpėdinio, imperiją po jo mirties sudraskė eilė pilietinių karų, po kurių iškilo keletas mažesnių valstybių, neretai valdomų buvusių Aleksandro generolų. Ilgainiui politinių intrigų aukomis tapo ir jo žmonos bei palikuonys.
Atminimo medalio averse iškaldintas Aleksandro Didžiojo portretas su karvedžio uniforma, kuriame ryškėja charakteringas graikiškas šalmas su antskruosčiais bei skiautere, taip pat krūtinės apsauginis skydas su pritvirtintu apsiaustu. Fone vaizduojamas jo karių būrelis su skydais bei kalavijais. Palei viršutinę briauną iškaldintas karaliaus vardas „ALEXANDER THE GREAT“, o palei apatinę nurodytos jo gimimo bei mirties datos „356 BC-323 BC“.
Medalio reverso pagrindinis akcentas – tai palei briaunas iškaldinta lotyniška sentencija „MAXIMA POTESTAS AC SUMMA AUCTORITAS TOTIUS MUNDI” (perk. liet. Pasaulio galingiausieji ir įtakingiausieji). Šią sentenciją iliustruoja gaublio fragmentas, apimantis Europą, didžiąją dalį Azijos, Afriką, o taip pat iš dalies ir Šiaurės bei Pietų Amerikos žemynus. Gaublio ašį atstoja kardas – simbolinis pasaulio galingųjų įtakos svertas visais laikais.