Juodosiomis gulbėmis šiaip jau vadinami nelaukti ir didelę reikšmę turintys įvykiai, kuriuos sunku prognozuoti ir kurie dažniausiai sukelia šoką. Tai gali būti stichinės nelaimės, karai, bankų griūtys, ekonominės ar politinės krizės, epidemijos. Šią teoriją išsamiau aprašė libaniečių kilmės amerikietis rašytojas, statistikas, buvęs biržos makleris Nassim Nicholas Taleb (g. 1960) knygoje „Juodoji gulbė“, kuri pasirodė 2007 m. Pasak britų laikraščio The Sunday Times, tai viena iš keliolikos įtakingiausių knygų, išleistų po Antrojo pasaulinio karo.
Vėliau N. N. Taleb išleido ir daugiau knygų, plėtojančių šią teoriją. Jose autorius remdamasis įvairiais pavyzdžiais aiškina, kad reti ir neprognozuojami įvykiai turi ypatingą poveikį žmonėms, tačiau žmonės paprastai juos yra linkę aiškinti ir suprasti retrospektyviai ir pernelyg paprastai. Be to, autorius užuot mėginęs prognozuoti nenuspėjamus įvykius, stengiasi pagrįsti požiūrį, kad nenuspėjamų įvykių nuolat pasitaiko, todėl verta nuolat ugdyti savo atsparumą ir tvirtumą jiems, o taip pat - gebėti pasinaudoti progomis, kai nutinka kas nors gero.
Sidabro moneta yra puošta juodąja apdaila, jos averse vaizduojamas karalienės Elžbietos II portretas. Aplink portretą iškaldinti užrašai „ELIZABETH II“ (Elžbieta II) ir „COOK ISLANDS“ (Kuko salos). Virš portreto nurodytas monetos nominalas – 10 dolerių, apačioje - monetos leidimo metai, 2023. Averso pagrindinis akcentas - itin iškili baltoji gulbė.
Suplokštintos briaunos monetos reverse vaizduojama iškilaus kaldinimo juodoji gulbė. Greta iškaldintas monetos pavadinimas - „BLACK SWAN“ (liet. Juodoji gulbė).