Kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875-1911) yra turbūt iškiliausias visų laikų lietuvių menininkas. Pianistas Rokas Zubovas (g. 1966) apie savo prosenelį M. K. Čiurlionį rašė, jog jis dėl savo kūrybinių ieškojimų ir smalsumo gali būti prilygintas renesanso meistrams. Per savo palyginti trumpą gyvenimą M. K. Čiurlionis spėjo sukurti apie keturis šimtus muzikos kūrinių, iš kurių turbūt žinomiausios yra simfoninės poemos „Miške“ ir „Jūra“. Be to, per maždaug šešerius metus trukusią tapytojo karjerą, jis nutapė daugiau nei tris šimtus paveikslų, čia bene žinomiausi darbai yra „Pasaka. Karaliai“, „Rex“, Piramidžių ir Žvaigždžių sonatos, kiti.
M. K. Čiurlionio kūrybinį palikimą saugo seniausias Lietuvoje dailės muziejus – 1921 m. pabaigoje Kaune įsteigtas Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus. Menininko memorialinis muziejus taip pat veikia Druskininkuose. Druskinininkuose, Plungėje, Vilniuje stovi jam skirti paminklai. Be to, mūsų šalyje net keletas miestų ir miestelių turi jo vardu pavadintų gatvių, tiltų, mokyklų, reguliariai vyksta jo vardu pavadintų muzikos festivalių, 1968 m. įkurtas ir iki šiol veikia Čiurlionio kvartetas. 1913 m. Prano Juozapo Žemės salyne esanti kalnuota plynaukštė buvo pavadinta Čiurlionio kalnais, o Pamyro kalnuose 1964 m. Čiurlionio vardas suteiktas vienai iš viršukalnių. 1975 m. Čiurlionio vardas suteiktas 8 km skersmens asteroidui.
Genialiajam kompozitoriui ir dailininkui dedikuoto atminimo medalio averse vaizduojamas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio portretas. Spalvotas portretas – tai stilizuotas M. K. Čiurlionio portretas, primenanti paties dailininko tapybinį stilių ir koloritą. Viršuje iškaldintas menininko vardas: „MIKALOJUS KONSTANTINAS ČIURLIONIS“, o apačioje – jo gimimo bei mirties datos „1875-1911”.
Medalio reverse iškaldinta įvairias meno šakas – muziką, dailę, skulptūrą – jungianti kompozicija, kurioje išsiskiria penklinė, natos, dirigento rankos su batuta, dailininko teptukas bei skulptoriaus kaltas ir plaktukas. Apačioje iškaldintas serijos, kuriai priklauso šis atminimo medalis, pavadinimas: „LIETUVOS MENO PERLAI“ ir „ATVIRAS GENIALUMAS“.