Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas (valdęs 1316-1341) buvo vienas garsiausių Lietuvos valdovų, karvedžių bei diplomatų. Kunigaikštis į istoriją įėjo, nes jo valdymo laikais Lietuva išsiplėtė į Rytus, užimdama naujas dabartinės Baltarusijos bei Ukrainos teritorijas, o tai leido įsitvirtinti kaip svarbiam regiono centrui, įgyti svorio tarptautinėje arenoje. Be to, Gediminas – tai sostinės Vilniaus įkūrėjas, palikęs mums nemarią legendą apie miesto įkūrimą. Jis žymus ir dėl laiškų popiežiui, Vokietijos bei Livonijos miestams, kvietusių riterius bei amatininkus kurtis Lietuvoje.
Vienas įspūdingiausių paminklų šiam valdovui šiandien stovi sostinės Katedros aikštėje, Gedimino kalno papėdėje – šis 1996 metais pastatytas Vytauto Kašubos bei Mindaugo Šnipo monumentas primena ir Vilniaus įkūrimo legendą apie geležinį vilką.
Valdovui dedikuoto medalio averso apatinėje dalyje iškaldintas šalmą dėvinčio kunigaikščio Gedimino portretas. Virš valdovo portreto taip pat vaizduojamas geležinis vilkas, primenantis Vilniaus miesto įkūrimo legendą, bei Gedimino bokštas – vienas įspūdingiausių sostinės paminklų. Geležinis vilkas įsitaisęs virš simbolinės pergamentų kaugės, primenančios kunigaikščio Gedimino siųstus laiškus. Užrašas palei medalio briauną lotyniškai skelbia: „GEDIMINNE DEI GRATIA LETPHINORUM RUTHENORUMQUE REX, PRICEPS ET DUX SEMIGALLIE“ (liet. Gediminas, Dievo malone lietuvių ir rusų karalius, Žiemgalos valdovas ir kunigaikštis). Apačioje taip pat iškaldinti kunigaikščio valdymo metai: 1316-1341.
Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui dedikuoto medalio reverse mūsų trispalvės vėliavos fone yra vaizduojama senovinė lietuviška moneta, kurioje matyti raitelis su kalaviju rankoje – dabartinio Vyčio pirmtakas. Reversą užbaigia kompozicija iš pagonybės laikus siekiančio baltų simbolio – roželių, kurios nuo seno simbolizavo meilę ir sveikatą. Palei viršutinę briauną nurodyta „LIETUVA“, o apačioje iškaldinti medalio leidimo metai – 2022.