Čingischanas (1162-1227) į istoriją įėjo kaip mongolų vadas, suvienijęs mongolų gentis bei užkariavęs dideles Vidurinės Azijos bei Kinijos teritorijas, o jo užkariavimus tęsė ir Mongolų imperiją vėliau plėtė jo palikuonys. Čingischanas keldavo didžiulę paniką, nes jo kariuomenės antpuoliai dažnai reikšdavo masines paprastų gyventojų skerdynes. Kita vertus, jo dėka Mongolijoje imta vieningai naudoti Uiguro raštą, be to, jo politika skatino religinę toleranciją imperijoje. Čingischanas taip pat sukūrė gerai organizuotą jamų sistemą (savotišką paštą), kurios dėka raitas pasiuntinys, reguliariai keisdamas žirgus jamų stotyse, per dieną galėdavo įveikti daugiau nei 300 kilometrų. Čingischanas tuo sumaniai naudojosi rinkdamas žinias iš plačiai pasklidusių pavaldinių, o taip pat dalindamas įsakymus. Tuo tarpu per imperiją ėjęs Šilko kelias skatino prekybą, komunikaciją bei kultūrinį artėjimą tarp Šiaurės Rytų Azijos, musulmoniškos Pietvakarinės Azijos kraštų bei krikščioniškosios Europos. Dabartinėje Mongolijoje Čingischanas laikomas tautos kūrėju, nacionaliniu didvyriu.
Medalio averse iškaldintas jo portretas. Čingischanas vaizduojamas su šalmu ir tradiciniu kardu. Fone matyti į mūšį puolantys mongolų kariai ant žirgų ir su kardais rankose. Palei viršutinę briauną iškaldintas karaliaus vardas „GENGHIS KHAN“, o palei apatinę nurodytos jo gimimo bei mirties datos „~1162-1227“.
Medalio reverso pagrindinis akcentas – tai palei briaunas iškaldinta lotyniška sentencija „MAXIMA POTESTAS AC SUMMA AUCTORITAS TOTIUS MUNDI“ (perk. liet. Pasaulio galingiausieji ir įtakingiausieji). Šią sentenciją iliustruoja gaublio fragmentas, apimantis Europą, didžiąją dalį Azijos, Afriką, o taip pat iš dalies ir Šiaurės bei Pietų Amerikos žemynus. Gaublio ašį atstoja kardas – simbolinis pasaulio galingųjų įtakos svertas visais laikais.